niedziela, 22 marca 2020

Zwiastuny wiosny - poniedziałek 23 marca

Kochani!
20 marca przywitaliśmy astronomiczną wiosnę, a 21 marca tą kalendarzową. Za nami również równonoc wiosenna, czyli taki moment w roku, kiedy noc trwa tyle samo co dzień. Od tej pory dzień będzie się systematycznie wydłużał.  Podczas dzisiejszych zajęć utrwalimy nazwy wiosennych kwiatów. Przypomnimy sobie, które zwierzęta budzą się wiosną z zimowego snu oraz które ptaki wracają  z powrotem do Polski.
Przygotuj piórnik, zeszytu w linie i do dzieła!
1. Zacznij od zapisania tematu lekcji. Temat jest taki sam, jak tytuł posta - Zwiastuny wiosny.
Temat zapisany? W takim razie przejdź do uważnego obejrzenia filmu. Postaraj się zapamiętać jak najwięcej informacji. Będą Ci one potrzebne do wykonania kolejnych zadań.
2. Teraz przeczytaj poniższy tekst i zastanów się, które z podkreślonych informacji są prawdziwe. Zapisz w zeszycie zdania, zawierające prawidłowe rozwiązania.
Wiosną dni stają się coraz krótsze / dłuższe. Słońce przygrzewa coraz mocniej / słabiej. Przyroda powoli układa się do snu / budzi się do życia. Zielenią się / Usychają pąki drzew i krzewów. Wokół rozbrzmiewa radosny / smutny śpiew ptaków.
Następnie podkreśl na pomarańczowo wyraz z "ż" wymiennym na "g", a na niebiesko wszystkie wyrazy z "rz" po spółgłoskach. 
Spróbuj wymienić wszystkie spółgłoski po których piszemy "rz". Doskonale! Chodziło o: p, b, t, d, k, g, j, w, ch. Jestem przekonana, że świetnie poradziłeś sobie z tym zadaniem!
3. Zasłużyłeś na krótką przerwę. Przejdź się po pokoju. Weź kilka głębokich oddechów (wdychaj powietrze nosem, a wydychaj ustami). Komputer męczy nasz wzrok, poszukaj więc w pokoju czegoś zielonego (np. roślinki) i skup na niej wzrok licząc do 30. Jeszcze łyk wody i wróć do dalszej pracy.
4. Nadszedł czas na przygotowanie notatki o wiosennych kwiatach. Przypomnij sobie, jakie kwiaty zostały wymienione w filmie, a jakie potrafisz wymienić z własnego doświadczenia. Zapisz na środku kartki: wiosenne kwiaty (to będzie środek kwiatu), a wokół napisu (na płatkach kwiatu) zapisuj nazwy kwiatów.
Sprawdź teraz swoją wiedzę, wykonując interaktywne zadanie:
5. Czy pamiętasz, które ptaki wracają do Polski na wiosnę? Zrób w zeszycie notatkę podobną do poprzedniej, tylko tym razem zapisz na środku kartki: ptaki przylatujące na wiosnę.
I znów sprawdź swoją wiedzę, wykonując  interaktywne ćwiczenie.
6. Teraz przypomnij sobie, które zwierzęta budzą się wiosną za snu zimowego. Tym razem najpierw wykonaj interaktywne ćwiczenie. Przestawiaj literki tak długo, aż odszyfrujesz nazwy zwierząt:
https://wordwall.net/pl/resource/965582/przyroda/kt%c3%b3re-zwierz%c4%99ta-budz%c4%85-si%c4%99-wiosn%c4%85
Ciekawostka: Pamiętasz, które zwierzę jest największym śpiochem. Tak, to popielica, która śpi od października aż do czerwca.
Zrób w zeszycie notatkę na temat zwierząt, budzących się ze snu na wiosnę.
Brawo wykonałeś już wszystkie zadania! Możesz być z siebie dumny!
* Zadania dla chętnych: Czujesz niedosyt wiedzy? Zmierz się z zadaniami z e-podręcznika:
https://epodreczniki.pl/wczesnoszkolna/KL3_ORE_V9_WIOSNA_3_3_23_110_p0

Wykonaj bloki zadań "Znaki wiosny" i "Wiosenne przyloty".

11 komentarzy:

  1. Zadania wykonana. Teraz robimy dodatkowe .Pozdrawiamy Weronika i Patrycja

    OdpowiedzUsuń
  2. zrobione zadania wszystkie na dziś

    OdpowiedzUsuń
  3. Zrobiłem wszystko . Krystian. Pozdrawiam Panią i klasę.

    OdpowiedzUsuń
  4. Zrobilisimy wsyyzstko na dzisi pozdrawiamy i posylamy buziaki calej klasie.Pani Aniu prosimy o jakiesi zadania z informatyki.Pozdrawiamy Wercia i Pati.

    OdpowiedzUsuń